Kiermasz świąteczny

logo szkolnego caritas      Do Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole należą uczniowie, którzy chcą wspólnie świadczyć pomoc potrzebującym w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Działalność w Szkolnym Kole Caritas uczy i wychowuje młodego człowieka, kształtując wyobraźnię miłosierdzia. Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się.
Uczy też umiejętności współpracy i odpowiedzialności społecznej, rozwija inicjatywę, pozwala pomnażać swoje talenty i realizować pomysły.
Serdecznie zachęcamy do aktywnej działalności w Szkolnym Kole Caritas.
Opiekunami SKC są: ksiądz Bartłomiej Dylong i pani Alina Plaza-Kiersztyn

5 12 2022 #Aktualności #Caritas

Stoisko na kiermaszu

W zeszłą niedzielę członkowie naszego SKC pomagali w kiermaszu zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Leszczynach
Przed naszym kościołem parafialnym rozprowadzano adwentowe i świąteczne ozdoby, wieńce, bombki, lampiony oraz inne zimowe ozdoby. Dochód z kiermaszu wspomoże wyjazdy rehabilitacyjne dla uczniów z ZSS, którzy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc.