Spływ kajakowy

13 06 2022 #Aktualności #Dla Uczniów

Wszyscy razem

W dniu 6 czerwca br. uczniowie klas 7a, 7b, 7d  wraz z opiekunem udali się na spływ kajakowy po rzece Rudzie. Celem wyjazdu była integracja młodzieży oraz promocja aktywnego spędzania czasu.
Przed rozpoczęciem spływu profesjonalny instruktor poinformował wszystkich o zasadach zachowania i bezpieczeństwa. Potem nastąpiło wodowanie sprzętu i pierwsze machnięcia wiosłami. Pogoda dopisała. Słońce towarzyszyło nam cały czas. Podziwialiśmy piękne krajobrazy a urocze zakola rzeki były dla nas prawdziwym wyzwaniem. Po drodze spotkaliśmy mnóstwo ptactwa wodnego - głównie kaczek, bobra, oraz czaple i niezliczoną ilość kolorowych ważek.
Na metę dotarliśmy po około 3 godzinach spokojnego płynięcia. Lekko zmęczeni, ale szczęśliwi wyciągnęliśmy kajaki na brzeg.
Po spływie osuszyliśmy się przy ognisku i posilili pachnącymi kiełbaskami w Kolejkowie, kolejną atrakcją był przejazd zabytkową kolejką wąskotorową. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że warto było odbyć taki spływ, ponieważ wywołał on wyłącznie pozytywne wrażenia.
Zobacz jak dobrze bawiliśmy się (kliknij w link)

Beata Kania