• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 14 881
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Dzień bez plecaka.

Dzień bez plecaka.

25 01 2024 #Aktualności #Samorząd Uczniowski

W czwartek, 25 stycznia br. w naszej szkole (budynek b) obchodzony był dzień bez plecaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dzień bez plecaka– z ang. „no backpack day” to dzień, kiedy uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki. 

Podczas „No backpack day” dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. W ten sposób chcą zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. 
Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób.
Widzieliśmy w szkole: kosze na zakupy, suszarkę do prania, transportery dla kota, skrzynki na narzędzia, walizki, garnki, szuflady, wózek dziecięcy, skrzynie, wózeczek dla lalek i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić.
Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. 
Dzień uważamy za wyjątkowo udany. 
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do akcji. 
Samorząd Uczniowski 
Opiekun SU - Marcin Piasecki

stopka

do góry