Wernisaż poplenerowy

21 06 2022 #Aktualności #Dla Uczniów #Artyści - POPP przy SP3

15 czerwca b.r. na zaproszenie Pani Beaty Pietrek i Pana Jerzego Kielecha - opiekunów kół: plastycznego i fotograficznego działających przy naszej placówce pod auspicjami Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Powiatu rybnickiego odbył się na świetlicy w budynku B Szkoły Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach wernisaż prac uczniów członków kół.

prace uczniów

Wystawa ukazywała i podsumowywała artystyczne osiągnięcia uczniów dokumentujące liczne plenery wyjazdowe, które  w ostatnich latach, dzięki sponsorowaniu i  wsparciu organizacyjnym zaproszonych dyrektorów placówek tj. Pani Dyrektor POPP - Joannie Rzymanek oraz dyrekcji naszej szkoły tj. Panu Dyrektorowi Bogusławowi Żelaznemu, Pani Dyrektor Joannie Grabowskiej i Pani Dyrektor Aleksandrze Hadam były udziałem młodych artystów. Wernisaż, jako impreza środowiskowa wpisał się znakomicie w obchody 60-cio lecia SP-3, co mogli docenić Rodzice i opiekunowie członków kół, którzy mieli okazję w takim wymiarze podziwiać prace swoich milusińskich w otoczeniu obrazów i fotografii ich koleżanek i kolegów.

Oprócz wystawy głównej wspomniano o towarzyszących wystawach obrazów i fotografii uczniów zorganizowanych w budynku A, na I holu budynku B oraz w sali 13.
Można było również podziwiać wyróżnioną - indywidualną wystawę prac malarskich Natalii Kowolik.

prace Natalii Kowolik

oraz obrazy  inspirowane wycieczką do Krakowa.

inspirowane Krakoweminspirowane Krakowem
    Nie obyło się również bez przemówień oraz poczęstunku dla gości. Dorośli wybierali kawę, herbatę oraz wypieki przygotowane przez rodziców, dzieciaki natomiast soczki i słodycze, które sponsorowała Pani Dyrektor Rzymanek. Dyrektorzy deklarowali nieustające wsparcie młodych talentów w przyszłości i wysoko ocenili jakość prezentowanych prac.

rozmowy twórcze

Przy okazji miła informacja z ostatniej chwili. Widoczny na pierwszym planie Bartek Czajewski , którego fotografia pojawiła się na naszej wystawie… zresztą przeczytajcie i podziwiajcie sami.

Nagrodzona praca Bartka Czajewskiego

Na zakończenie podziękowania wszystkim uczestnikom wernisażu, a zwłaszcza tworzącym fotorelację uczennicom klasy VIIIC Milenie Wójcik I Marii Rotkegel.
Zapraszamy do także do oglądania na żywo.
Zobacz w galerię (kliknij w link)
Informację przygotował: Jerzy Kielech